Elias maa pealt | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Elias maa pealt

jaga
1 h 5 min|Koolieelikule, Koolilapsele|Ferdinandi saal

Jõuluvaheajal läheb linnapoiss Elias koos oma väikese õe Emiliaga vanaema ja vanaisa juurde rannakülla, et avada peagi suur hulk jõulukingitusi. Just jõuluööl võib juhtuda imelisi asju – ja nii kutsub Elias kogemata välja veehaldja. Ta läheb haldjaga kaasa müstilisse veealusesse maailma, lootes leida imelise ravimi, mis tema haiget õde aidata võiks. Nagu selgub, on teda seal juba mõnda aega oodatud, sest veeriik on mattumas kummalise lume alla, mida üha juurde sajab. Vana ettekuulutuse järgi saab neid aidata ainult poiss maa pealt.

„Elias maa pealt” on tunnustatud näitekirjanik Piret Jaaksi ja Ants Lauteri lavastajapreemia värske laureaadi Helen Rekkori müstiline seikluslugu, mis viib vaataja maagilisse veealusesse maailma. Piret Jaaks on kirjutanud dramaturgia ka EV100 teatrisarja kuuluvale NUKU teatri ja Vaba Lava koostöölavastusele „Enne meid oli veeuputus”. Helen Rekkorile, kes nimetab nukuteatrižanri ja visuaalteatrit enda ideaaliks, on see esimeseks lavastajatööks NUKU teatris.

Tähelepanu! Lavastuses kasutatakse strobovalgust ja lavatossu.

Mängivad

Mihkel Vendel või Rauno Kaibiainen (külalisena), Laura Kukk või Katrin Kalma (külalisena), Katri Pekri või Getter Meresmaa, Lee Trei või Laura Nõlvak, Anti Kobin või Andres Roosileht

Meediakajastus