Baltic Showcase | EESTI NOORSOOTEATER

Baltic Showcase

Mais 2022 toimus Tallinnas Eesti Noorsooteatri eestvedamisel koostöös Läti ja Leedu kolleegidega ühine Balti visuaalteatri esitlusfestival, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti, Läti ja Leedu visuaalteatrit meie publikule ja rahvusvaheliste festivalide korraldajatele ning avada seeläbi siinsetele tegijatele uks rahvusvahelistele lavadele. Festival koondab peamiselt nukuteatri taustaga teatrite lavastusi, aga programmis leidub ka teisi põnevaid otsinguid visuaalteatrimaastikelt. Järgmine festival toimub 2024. aastal Leedus!

Mulluse festivali kavas oli 13 lavastust ja 21 etendust Leedust, Lätist ja Eestist, oli lavastusi (väike)lapsele, noorele ja täiskasvanud vaatajale, laval nägi nii klassikalist nukuteatrit kui põnevaid otsinguid visuaalteatrimaastikelt, nii detektiivilugusid kui nukutsirkust, nii ohjeldamatut elurõõmu kui ajakajalisi ja tundesügavaid rännakuid.

Festival korraldati koostöös Vilniuse nukuteatriga Lele ning rahvusvahelise laste- ja noorteteatrite liidu ASSITEJ Läti keskusega.

Vaata kavas olnud lavastusi SIIT.