Timm Thaler ehk Müüdud naer | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Timm Thaler ehk Müüdud naer

jaga
2 h 30 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Ferdinandi saal

Müstiline visuaalpõnevik James Krüssi romaani põhjal vanusele 10+

Mis tõprast eristab meid, naer on see. Nii inimest võid tunda sellest sa, et õigel hetkel naerda suudab ta! – James Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer”

“Timm Thaler ehk Müüdud naer” on James Krüssi samanimelisel raamatul põhinev lavastus, mille nimitegelane Timm müüb oma naeru salapärasele parun Tarukile. Vastutasuks omandab ta võime võita kõik kihlveod, mille sõlmib. Kas naeru on võimalik müüa? Kas naeru on võimalik osta? Kas raha teeb õnnelikuks? Kas ilma naeruta on võimalik õnnelik olla? Mida teeksite teie, kui kaotaksite ühel päeval võime naerda?
On öeldud, et naerul on inimesi ühendav loomus. Naer vabastab, aitab toime tulla raskustega. Oskan naerda, see tähendab, et suudan mõelda. Kui Timm saab aru, et koos naeruga müüs ta ära ka enda hinge, asub tarmukas poiss teele, et leida parun ning oma naer tagasi saada, maksku mis maksab.

Kuigi raamat on kirjutatud 1960ndatel, suudab see lugu kõnetada ka täna. Aeg on muutunud, poliitiline maailmakord on teisenenud, aga inimolemuse põhialused on jäänud samaks. See müstiliste sugemetega kriminull, millesse mahub lootust, pettumusi, põgenemist ja tagaajamist, on üks kõige ilusamaid lugusid, mida tean. – Taavi Tõnisson, lavastaja

Kuula helilooja Aleksandr Žedeljovi loodud muusikat lavastustusele siit.

Auhinnad ja tunnustused lavastusele

  • Puhas Kuld ehk publiku lemmik-uuslavastus hooajal 2016/17!
  • "Timm Thaler ehk Müüdud naer" pälvis kolm nominatsiooni Eesti teatri aastaauhindade Salme Reegi nimelise auhinna kategoorias! Nominendid olid lavastaja Taavi Tõnisson fantaasiarikka, köitva ja stiilse lavastajatöö eest; kunstnik Marion Undusk nõtke, õhulise ja tähelepaneliku kunstnikutöö eest ning dramatiseerija Urmas Lennuk dünaamilise dramatiseeringu eest.

 

Mängivad

Mihkel Vendel, Taavi Tõnisson, Mihkel Tikerpalu, Liivika Hanstin, Tiina Tõnis, Leino Rei, Ott Kartau (Von Krahli teater), Risto Vaidla, Karl Sakrits, Doris Tislar

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused