Päike läheb puhkusele | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Päike läheb puhkusele

jaga
45 min|Väikelapsele, Koolieelikule, Koolilapsele|Väike saal

See lugu räägib sellest, et me kõik võime vahel väsida. Ja ka kõige tugevamad meist võivad vahel tunda end üksikuna. Kui inimene on väsinud, läheb ta magama. Aga mis juhtub, kui päike on väsinud? Päike ei saa lihtsalt magama jääda, sest samal ajal, kui ühel maakera poolel on öö, on teisel pool päev. Ja päikese töö jätkub. Nii on see kestnud miljoneid aastaid.

Seepärast otsustabki päike võtta puhkuse. Ta muudab end kollaseks kassiks, laskub alla Maa peale ja kohtub väikese tüdrukutirtsuga. Neis kahes on midagi sarnast. Nad mõlemad armastavad kollast värvi ja tunnevad end üksikuna. Siit saab alguse sõprus. Ja mäng. Ja tõotab tulla tõeliselt mõnus puhkus. Aga ühe väikese asjaga päike ei arvestanud. Nimelt, et inimestel on ilma päikeseta väga halb elada. Maa peal läheb ilm väga halvaks. Saabub talv, pimedus ja külm. Lõpuks jääb väike tüdruk haigeks. Ja päikese saab aru, et tal ei jää muud üle kui taevasse tagasi minna. Sest päikesel on nüüd sõber, kelle eest hoolitseda.

Tunnustused

Nominatsioon Salme Reegi nimelisele teatriauhinnale 2017: Taavi Tõnisson "Lavastus "Päike läheb puhkusele"  – sooja ja inimnäolise päikesesüsteemi loomine koos kassiga"

Mängivad

Steffi Pähn või Katri PekriLaura NõlvakAnti Kobin, Mirko Rajas, Jevgeni Moissejenko

 

Meediakajastus