Elu väikesed imed | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Elu väikesed imed

jaga
1 h 10 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|KUMU auditoorium

Paolo Nani Teater
TAANI

Oma lavastuses „Elu väikesed imed” eksperimenteerib Paolo Nani uue ja originaalse lavakeelega, ühendades teatri- ja visuaalkunsti. Enne näitlema hakkamist omandas ta hariduse visuaalkunstnikuna ja see joonistub selles lavastuses selgelt välja, kuna ta kasutab olulise elemendina suure meisterlikkusega oma joonistusoskust.

Lihtsad jooned muutuvad kujunditeks ja figuurideks, mis pidevalt üllatavatel viisidel kuju muudavad. Lihtsaid tehnilisi vahendeid kasutades püüab näitleja tegelasi vaatajate silme ees ellu äratada.

Joonistusprotsess projitseeritakse suurele ekraanile, mis on lavastuse peamine lavakujunduslik element ning moodustab samaaegselt lava tausta. Seda täiendab näitleja tuntud sõnatu, väljendusrikas kehakeel ning vürtsitavad Paolo Nani Teatri lavastustele iseloomulikud jooned –  huumor, spontaansus ja poeesia.

Teatraalset väljendust täiendab akustiline maastik, mis koosneb tervest reast kujutluspilte esile manavatest muusikapaladest ning muusikaga kontrastis olevatest heliefektidest.

Paolo Nani Teater asutati 1995. aastal Taanis Vordingborgis. Sestsaadik on Paolo Nani loonud mitmed lavastused, mida on rahvusvahelises teatrimaailmas saatnud märkimisväärne edu. Paolo Nani on hästi tuntud oma erakordse ajastusvõime, humoorika ja täpse kehakeele ning meisterliku miimika poolest.

Teatri koduleht