Sari 6+5 küsimust: Mikk ja Andres | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Sari 6+5 küsimust: Mikk ja Andres

jaga
28. Juuni 2017 | 15:03

Käimasoleva 65. hooaja puhul tahame nii enda kui meie vaatajate jaoks leida aega üksteise paremaks tundma õppimiseks. Üheks selliseks võimaluseks on sari “6+5 küsimust”, kus loomingulised töötajad ehk näitlejad, lavastajad ja kunstnikud küsivad kokku 11 küsimust meie tehnilistelt töötajatelt.  Näitleja Andres Roosilehe küsimustele vastab täna video- ja helitehnik Mikk Mengel.

 1. Miks Sa NUKUsse tööle tulid – teatritausta Sul pole?

Sattusin siia niimoodi, et tulin algul NUKU majja Fashion Weeki tegema ja toonane helimees Harri Lillevars pakkus, et kas ma tahaksin teatrisse tööle tulla. Ma ei vastanud kohe. Kaks päeva hiljem ütles ta, et NUKUs on helitehnikut vaja ja ma mõtlesin, et vaatab, mis see teater on. Kui oleksin sattunud mõnda teise teatrisse, oleksin seal. Tagantjärele olen mõelnud, et NUKUs on väga toredad inimesed, väga mõnus seltskond.

2. Milline oli Su kokkupuude teatriga enne siia sattumist? Kas nüüd käid rohkem teatris?

Olin väga teatrivõõras. Võib-olla viie aasta jooksul kord sai käidud. Nüüd käin rohkem, sest töötan siin. Tööväliselt ei ole liiga palju sattunud. Treff festivali etendused vaatan ära.

3. Oled olnud mõnede lavastuste helikujundaja?

„Canterville’i lossi vaim”, „Väike Gavroche”, „Timm Thaler” osaliselt, „Cosette”, „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”... Sageli pole ma küll helikujundajana kirjas, aga töö käigus selgub tihti, et lõpuks on millegipärast vaja üle võtta. See tähendab paljusid magamata öid ja et kaks nädalat tuleb peamiselt teatris elada. Esimesel nädalal saab veel korraks koju, teisel nädalal juba elan teatris.

4. Sa oled muusikat õppinud…?

Muusikat! Pagan! Kunagi alustasin – vist lasteaia viimases rühmas –, Narva mnt muusikakoolis; kolmandas klassis läksin Muusikakeskkooli ja käisin seal seitsmenda klassini. Tulin ära, sest ei käinud koolis nii palju, kui vaja oli. Õppisin klaverit. Hiljem olen lihtsalt niisama klimberdanud.

Arvutiga teen muusikat. Nooti ei loe. Kuulmise järgi on oluliselt lihtsam.… Niipalju tean, et do on abijoone peal.

Huvi on ka akustilist kitarri õppida, kuna väga meeldib akustilise kitarri kõla. Selle peale mõtlen päris tõsiselt – järgmine pill on kindlasti kitarr! Mängin ka natuke trumme – olen seda isegi õppinud, aga see oli kaua aega tagasi.

5. Miks sa pead alati endale kõige parema ja võimsama vidina hankima?

Tegelikult ei pea. Aga kui olen proovinud raha kokku hoida ning odavama vidinaga hakkama saada, olen ikkagi aru saanud, et tuleb osta kallim, et olla future proof. Tänu sellele kestavad seadmed kauem. Kui teised peavad vahetama arvuteid ja telefone kahe aastat tagant, siis mina vahetan viie-kuue aasta tagant. Ja alati, kui endale midagi hangin, käib väga põhjalik eeltöö, et oleks ikka hea ja kõige parem ning et kõik töötaks. Kui teha suur kulutus, siis peab olema kindel, et asi oleks seda väärt.

6. Sa oled Stanford Musicus töötanud?

Seal alustasin oma helitehnikutööd. Enne seda töötasin Hansanetis. Tahtsin hakata tegelema muusikaga ja läksin Stanfordi [muusikariistade ja helitehnika müügiga tegelev ettevõte], kus avanes võimalus tegeleda helitehnikaga. Ja esimene bänd, kes mulle anti, oli 2 Quick Start. Siis sattusin esimest korda helipuldi taha. Järgmiseks olin Tanel Padari, Tõnis Mägi ja Lamendi helitehnikuks – nii et sai suurte nimedega tegeleda. Kohe järgnes ka „Superstaari”-saade.

7. Kas teatris on pingevabam?

Jah. Kuidas öelda – teatris on pingeline lavastuse väljatoomine ja viimased päevad, aga live-kontserdil on vastutus oluliselt suurem. Seal on suurem võimalus, et midagi võib tuksi minna. Näiteks kui live’i ajal kaob heli ära ja paar tuhat inimest on väljakul, siis vaadatakse kohe helipuldi poole.

8. Miks sa taimetoitlane ei ole?

Mulle maitseb liha. Igas toidus võiks natuke liha olla.

9. Nii. Sul on kass! Kodus juhtmeid läbi ei näri?

Ta nimi on Tiiger, ta on oranži-valgetriibuline. Ise tõin. Lihtsalt. Sõbranna kass poegis ja tahtsin kassi võtta. Kõik teised kassid magasid, tema ei maganud. Ei näri juhtmeid läbi. Hästi armukade, tahab kogu aeg tähelepanu.

10. Mida sa vabal ajal teed?

Kui on kehv ilm, olen kodus. Vaatan telekat, teen muusikat, mängin mänge. Ilusa ilmaga … ratas on praegu katki… Kui vesi lubab, käin ujumas; kui on rohkem vaba aega, siis käin kuskil rabas. Võtame sõbrad ja pere kokku ja lähme metsa, teeme lõket ja grillime.

11. Mis su lemmik-arvutimäng on ja miks?

„Witcher 3”, sest seal on väga hea muusika ja visuaalselt on ajastut hästi tabatud. Suhteliselt karm, aga väga hea stooriga ja mõnus ajaviide.

 

Veel uudiseid