Pühapäeval jõuab lavale Renate Keerdi uuslavastus „SÜÜDE” | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Pühapäeval jõuab lavale Renate Keerdi uuslavastus „SÜÜDE”

jaga
17. Aprill 2024 | 14:07

Pühapäeval, 21. aprillil esietendub Eesti Noorsooteatri Ferdinandi saalis Renate Keerdi uuslavastus „SÜÜDE”, mis võtab Keerdile omase terasusega luubi alla elu ja inimese.

„Läbi aastate on minu loomingu kese olnud elul ja inimesel oma absurdsuses ja paradoksaalsuses, selle võimalikkuses ja võimatuses. Nii ka seekord – millest siis veel kui mitte elust ja inimesest, ühiskondlikest nähtustest ja protsessidest,” rääkis lavastaja Renate Keerd.

„Ent küsimus on alati perspektiivis – milline on meie vaatenurk, milline on meie assotsiatsioonide kogum laiemalt? Senikaua, kuni me teame, et me midagi ei tea, on kõik veel võimalik,” lisas Keerd, kelle jaoks on „SÜÜDE” teine Eesti Noorsooteatris lavale toodud lavastus – 2021. aastal esietendus „ÜLT”. 

Noorsooteatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul pakub Renate Keerdi teatrisse   lavastamatulek alati suurt rõõmu ja ootusärevust. „Kunstilise juhina on meeldiv tajuda trupi elevust ja suurt tahet Renatega koostööd teha. Tema lavastajakäekiri ning tegutsemisviis on meie teatrile omased – see on inspireeriv oma äärmiselt sisulises, kuid ka vabas, kreatiivses, loomingut esikohale seadvas sisus ning vormis. Tema lavastused ärgitavad ja sütitavad jälgima elu ja olemist uue perspektiivi kaudu,” sõnas Rajas.

Mängivad Getter Meresmaa, Steffi Pähn, Anti Kobin, Risto Vaidla ja Joosep Uus. 
Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Renate Keerd.

Täiskasvanutele ja noortele (16+). Ühes vaatuses.

Fotod lavastuse proovist: Liisa-Lii Tamme

Veel uudiseid