Laste jazzifestivali Kräsh töötoad innustavad noori ise musitseerima | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Laste jazzifestivali Kräsh töötoad innustavad noori ise musitseerima

jaga
23. Mai 2024 | 10:50

8.–9. juunini toimub Eesti Noorsooteatris Tallinna laste jazzifestival Kräsh, mis toob lisaks kontsertidele laste ja noorteni ka põnevad ning harivad töötoad. Kahe festivalipäeva jooksul saab proovile panna nii oma lauluhääle, pillioskused kui loovuse.

Festivalijuhi Maris Aljaste sõnul on Kräshi avatud töötoad ainulaadne võimalus ning vaheldus kontsertide kuulamisele, kus osalejad saavad ise luua ning oskuseid arendada. „Lapsed saavad tutvuda erinevate instrumentidega, ühiselt musitseerida ja meisterdada ning saada seeläbi uusi muusikalisi kogemusi ja elamusi. Loodan, et just need töötoad annavad lastele tõuke, et muusikaga tulevikus sügavam sõprussuhe luua,” sõnas Aljaste.

Proovile saab panna end näiteks WAF koori töötoas, kus õpitakse nii laulma kui tantsima, osaleda mullu ülipopulaarseks osutunud Iti Tederi elektroonilise muusika töötoas või avastada india trummide rütme. Festivalilt ei puudu ka võimalus improviseerida – sedapuhku saavad noored musitseerida koos võrratu jazzlaulja Kadri Voorandiga. Rahulikumat keskkonda pakuvad töötuba „Joonista oma lugu” jazzmuusikutega ning Vaikuse tuba, kus saab aja maha võtta ja omaette klappidest muusikat kuulata.

Ees ootavad vahetud kohtumised Marta Lotta Kuke ja Karl Killinguga ning ka Valter Soosaluga, kes räägib omaloomingust ja laulukirjutamisest. Eredamatest jazzmuusika legendidest saab kuulda kohtumisel palavalt armastatud muusikute ja saksofonistide Siim Aimla ja Raivo Tafenauga. Teatrihuvilised saavad kohtuda Noorsooteatri näitleja Tiina Tõnise ja tema nukkudega ning osaleda Nukumuuseumi kontserdilava makettide meisterdamise töötoas.

Tänavuse Kräshi peaesinejad on Karl Killing, Liis Lemsalu Band, Sandra Sillamaa ja Jalmar Vabarna ning esimese ühise ülesastumise teevad Genka ja Marta Lotta Kukk. Pisemale publikule on Piip ja Tuut koos Siim Aimla trioga ette valmistanud „Konnalaulu kontserdi”. Laupäeval saab päeva õhtusse tantsida koreograafiga lastediskol!

Üheks festivali olulisemaks osaks on „Noortelt noortele" lava, kus igal täistunnil astuvad lavale erinevate muusika- või huvikoolide ansamblid oma minikontsertidega. Sel aastal on „Noortelt noortele” lava programmis Funky Fights, Pärimusa bänd Päriffect, Saue muusikakooli rütmiosakond, kolm bändi MUBA rütmiosakonnast, vokaalansambel ja solistid Meero Muusikust, ETV saate „Tähtede lava” noored laulusolistid ning big band, rütmimuusika ansambel ja tšellistide ansambel Tallinna Muusikakoolist.

Kräshi festivalipassid ja päevapassid on müügil Piletikeskuses. Programmi ja uudistega saab end kursis hoida Kräshi kodulehel, Facebookis ja Instagramis. Kräsh toimub Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel.
 

Veel uudiseid