Eesti Noorsooteatri õppestuudio lõpulavastus tegeleb olemasoluliste küsimustega | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Eesti Noorsooteatri õppestuudio lõpulavastus tegeleb olemasoluliste küsimustega

jaga
28. Veebruar 2024 | 10:28

Sel pühapäeval, 3. märtsil esietenduv Eesti Noorsooteatri noortestuudio lõpulavastus „9 elu” ammutab inspiratsiooni Jüri Üdi, Juhan Viidingu ja Andres Ehini luulest ning küsib, milline on inimene ja tema koht tänases maailmas. 

Pealkirja „9 elu” taga otsivad üheksa stuudionoort – Herta Marie Aadli, Marta Liise Demjanov, Reelika Kullamaa, Lauren Etverk, Marta Oru, Mia Johanna Tartu, Marie Teppart, Astrid Ulpus ja Mirjam Äkke – vastuseid küsimustele, kes on inimene täna, millest ta koosneb, kuidas ta selliseks on kujunenud, milliseks see maailma on muutnud ja mis kõige tähtsam – mis on see minu osa selles tervikus. 

Läbi kahe aasta kestnud stuudioõppe on stuudiolistele tunde andnud Doris Tislar, Laura Kukk, Maria Ehrenberg, Laura Nõlvak, Getter Meresmaa, Taavi Tõnisson, Hardi Möller, Steffi Pähn, Mirko Rajas ja Leino Rei, kellest viimased kaks on ka „9 elu” lavastajad.

Leino Rei sõnul on noorte otsinguid jälgida äärmiselt inspireeriv. „Nad oleksid nagu üheksa tee ristumiskohas ja püüaks välja kuulata, millist rada minna. Samas mõjub kuidagi vabastavalt, et nad saavad veel lõplikud valikud lahtisena hoida. Teater aitab mõned valikud läbi mängida ja seepärast on praegune protsess inimese väärtusruumi kujunemise seisukohalt vaat et kõige hinnalisem,” sõnas ta. 

Noorsooteatri juhi Joonas Tartu sõnul sobitub visuaalteatri mänguvahendeid kasutav „9 elu” teatri repertuaaripilti selgelt ja loomulikult: „Meie taotlus on, et noortestuudio kasutaks samu vahendeid ja võimalusi, mida iga meie lavastus. Täisväärtuslikult repertuaari osana ja ilma igasuguse allahindluseta.”

Eesti Noorsooteatri noortestuudio on 2000. aastast tegutsev õppestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased. Stuudios omandavad teatrikunsti algteadmisi 15–19-aastased kooliõpilased Noorsooteatriga seotud näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel. Uue stuudiokursuse vastuvõtukatsed toimuvad eesootaval sügisel. 

Veel uudiseid