Veebruarikuiste „Ikaaria mängud” etenduste järel intervjueerivad Kaja Kannu ja Helle Laasi kultuuriajakirjanik Keiu Virro ja endine riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.
Jaanuaris esietendunud „Ikaaria mängud” kombineerib avangardset etenduskunsti lasteteatriga, žanrimääratluselt on see „lastelavastus täiskasvanutele”. Autori, lavastaja, kunstniku ja koreograafi Kaja Kannu sõnul leiab lavastusest nii psühholoogilist teatrit, ekspressiivset ülemängitud emotsiooni ja tsirkuseesteetikat kui ka uussiiruse võtteid ja jäljendamist.
Lavastuse arvukas arutlev tagasiside andis tegijatele idee lahata lavastuse sisu ja vormi küsimusi etendusejärgses vestlusringis. NUKU teater on palunud erapooletu ja asjatundliku moderaatori rolli kaks tuntud teatrisõpra: 20. veebruari õhtul kultuuriajakirjaniku Keiu Virro ning 21. veebruaril endise riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse. Mõlemal õhtul algab vestlusring mõneminutilise pausi järel pärast etenduse lõppu. Sissepääs etenduse piletiga.
„Tegemist on eelkõige eluaegse nukunäitleja Helle Laasi lavaletoomisega, selliseid daame on meil teatrimaastikul vähe,” rääkis Evestus „Ikaaria mängudest” ERR-i hommikusaates „Terevisioon”. „Seda tänuväärsem on etenduskunstniku Kaja Kannu initsiatiiv teha koos temaga midagi tsirkusest ja avangardist ajendatut. Kahtlemata on see hetkel Eesti teatrimaastikul sündmus ja seda põnevam saab minu jaoks olema võimalus arendada teemat ka teatrisaalis peale etendust.”
„Ikaaria mängud” esietendus 20. jaanuaril 2019. Kahe erinäolise loovisiksuse koostööle on dramaturgina kaasa aidanud Madis Kolk. Lavastuses kasutatakse Daniil Harmsi, Kaja Kannu ja Helle Laasi tekste. Helilooja ja -kujundaja on Kalle Tikas, valguskujundaja Madis Kirkmann ning nuku Metsamoor kunstnik (lavastusest „Nukitsamees”, 2004) Riina Degtjarenko. Helle Laas tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris.
(Foto Siim Vahur)
Veel uudiseid
-
Maailma mõjukaima kaasaegse nukukunsti festivali selleaastane programm toob fookusse Balti riigid
18. juuni 2025 | 12:35
-
Teatrite Spartakiaadi 2025 võitja on Eesti Noorsooteater
03. juuni 2025 | 09:45
-
„Lahenduste ministeeriumi” autori Sanne Rooseboomi autogrammipooltund 31. mail
27. mai 2025 | 13:37