Mälumängud NUKU teatris | EESTI NOORSOOTEATER

Mälumängud NUKU teatris

Eriolukorra mälumängud internetis

2020. aasta aprillis toimuvad eriolukorra mälumängud internetis , kus saavad osaleda kõik, kel selleks soovi on! 

Esimene mäng toimub 20.-26. aprillini, link mängule ilmub siia lehele ja NUKU Facebooki lehele.

Kõigi osalejate vahel, kel on õigeid vastuseid üle poole, loositakse välja NUKU meeneid. Õiged vastused ning auhinnasaajad ilmuvad siia hiljemalt 28. aprillil.

Mänguküsimusi koostavad muuseumi kuraator Iti Niinemets, kirjandustoimetaja Kati Kuusemets ja etendusteenistuse juht Hannele Känd. Soovi korral võib mängu osas ühendust võtta kirja teel: hannele.kand [at] gmail.com 

Mälumängusari Mälupulss

NUKU teatri avaliku mälumängusarja neljas hooaeg algas 21. jaanuaril. Info ja registreerumine Facebookis.

Igas voorus on 6 teemablokki, igas blokis 5 küsimust. Kolm teemablokki on igas voorus samad: Käsi pulsil, NUKU sünnipäevalaste küsimused (st küsimusi esitavad sel kuul sünnipäeva tähistavad inimesed) ja Teater+.
Küsimused on peamiselt humanitaarvallast ning aktuaalsetel teemadel. Järgitakse klassikalise mälumängu reegleid. Võistkond kogub punkte igas voorus ning hooaja suurima punktisumma saanud võistkond on sarja 3. hooaja üldvõitja.

Sarja esimene hooaeg toimus NUKU teatri 65. hooaja puhul 2017. a veebruarist maini, esikoha sai võistkond Roosileht & Ko. Teise hooaja parimaks võistkonnaks sai Vanamehed viiendalt, kolmas üldvõitja oli võistkond  Rebasetädi ja sõbrad.
Mälumängu eestvedajad on näitleja ning mälumängur Mihkel Tikerpalu ja NUKU etendusteenistuse juht ning mälumänguhuviline Hannele Känd. 

Teatrimälumäng gümnaasiumile

2020. aasta talvel toimub ​Eesti Draamateatri, Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös teatrimälumäng Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Mäng keskendub Andrus Kiviräha loomingule, lisaks ka eesti teatri ajalugu ning 2020. aasta teatrijuubilarid ja korraldavate asutuste tegevus.  Lisaks klassikalistele küsimustele oli mängus ka loomingulisi ülesandeid ja kodus ettevalmistust nõudvaid ülesandeid.  Lisainfo leiab siit.

Mäng on toimunud 2017. a sügisest. 

Kirjanduslik mälumäng põhikoolile

2014-2018. aastatel on toimunud viis Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside õpilastele mõeldud kirjanduslikku mälumängu. 

Küsimusi koostasid Eesti Lastekirjanduse Keskuse, NUKU ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad ning Pärnus üle 12 aasta sarnaseid mälumänge korraldanud Jaak Känd.  Varem on aset leidnud järgmised kirjanduslikud mälumängud: Lindgreni-, Durreli- ja Seiklusmäng, Maagiamäng ning Muinasjutumäng. Sarja korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning NUKU teater ja muuseum. Sarja eesmärk on tõsta noorte lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada noortes mõtlemisoskust ja loomingulisust. 

Küsimused kõikide sarjade kohta:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi etendusteenistuse juht
5669 8839