Loo uus teatrikeel! | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Loo uus teatrikeel!

jaga
19. Mai 2020 | 16:01

NUKU teater kuulutab välja ideekonkursi „Loo uus teatrikeel!” igas vanuses kooliõpilastele. Otsime võimalusi, kuidas siduda teater, digi- ja multimeedialahendused uuel viisil, mis võimaldaks kogeda elusat teatrit ilma saalidesse kokku tulemata.

Me ei plaani ülekandeid teatrisaalides toimuvatest etendustest, vaid otsime uutmoodi teatrikeelt. 

Pöörame oma pilgud kõige ärksamate teatrihuviliste poole: konkurss on suunatud igas vanuses kooliõpilastele. Meid huvitab see, kuidas mõtlete teie, homse teatri tegijad ja vaatajad! Milliseid tehnilisi vahendeid kasutate ja milliste lahendusteni jõuate?

Valmistage ette kuni viieminutiline video- või heliklipp, kus on näha või kuulda teie pakutud uusi vahendeid teatri ja nüüdisaegsete meediumite ühendamiseks. Klipp võib jutustada lugu või avada mõnd olulist teemat, aga ka lihtsalt esitleda uut vormi.

Saatke oma klipp aadressile ideekonkurss [at] nuku.ee hiljemalt 8. juuniks (fail wetransfer.com vahendusel või Google Drive’i link).

Saabunud klippe tagasisidestavad teatri kunstiline juht Mirko Rajas ja rahvusvahelise visuaalteatrifestivali NuQ Treff juht Leino Rei. Põnevamad klipid riputame üles leheküljele nuku.ee/ideekonkurss. Parimad tööd saavad auhinnatud pääsmetega teatri uue hooaja etendustele või 2021. aasta kevadel toimuvale visuaalteatrifestivalile. 

Mis on visuaalteater?

Visuaalteater on lai mõiste, mille alla kuuluvad nuku-, objekti-, materjali- ja füüsiline teater, aga ka digitaal- ja multimeediateater. Lähemalt saad visuaalteatri kohta teada festivalil NuQ Treff 2019 toimunud seminarilt “What is visual theatre?”

Küsi nõu!

Kui teil on olemas idee, aga pole veel aimu, kuidas seda arendada ja missuguste vahenditega klipiks vormistada, saate küsida nõu NUKU teatri loomingulistelt ja tehnilistelt töötajatelt. Oleme valmis kuulama ära te värsked ideed ja andma nõu nii sisu kui vormistust puudutavates küsimustes. Võta meiega ühendust: ideekonkurss [at] nuku.ee. Leiame võimaluse, kuidas teatriprofessionaalid saavad sulle sinu idee teostamisel appi tulla!

Veel uudiseid