Tähistame teatri 70. sünnipäeva! | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Tähistame teatri 70. sünnipäeva!

jaga
05. Jaanuar 2022 | 19:08

23. märtsil täitub meie teatril 70 aastat esimese uuslavastuse esietendusest, milleks oli Sergei Mihhalkovi nukunäidend „Ninatark jänku”. 

Teatri juubelisünnipäeva tähistame 20. märtsil kolme etendusega ning muuseumis teatri ajalugu kajastava suurnäituse „7x10. Teater Laia tänava nurgal” avamisega. Kevadpoolaasta jooksul toimuvad ka mitmed loomingulised ja lavastuslikud ettevõtmisted, mis annavad võimaluse kohtuda Eesti Noorsooteatri näitlejatega, avavad teatri telgitaguseid ja ajalugu ning pakuvad avastamisrõõmu nii nooremale kui vanemale vaatajale.

Märtsis ja aprillis toimub veel mitmeid juubeliga seotud erisündmusi: publik on oodatud teatrimajas „Ööülikooli” avalikele salvestustele, IDA raadiost saab kuulata Eesti Noorsooteatri näitlejate vestlussaateid, koostöös raamatupoega Puänt esitavad näitlejad lavakavades väärtkirjandust, avatakse teatritöötajate fotoklubi näitus ning Nukuteatrimuuseum korraldab kohtumistunde endiste nukunäitlejate ja nende nukkudega.

Poolaasta jooksul jõuab lavale viis uut lavastust: Juhan Liivi elu ja loomingu põhjal toob Mirko Rajas lavakunstikooli 30. lennuga publiku ette sõnalis-pildilise poeesia „Sihtisid pole sel sillal”. Astrid Lindgreni lasteromaani „Röövlitütar Ronja” dramatiseeringu toob mahuka nukulavastusena lavale Taavi Tõnisson. Esmakordselt on meie teatris lavastamas Kersti Heinloo, kelle käe all jõuab publiku ette paruness Eveline von Maydelli siluetikunstist inspireeritud lavastus „Eveline ja Mina”, ning Daniil Zandberg, kes toob lavale Nikolai Gogoli Sineli” tõlgenduse nukkudega. Päris uute autoritena teeme koostööd Indrek ja Eva Koffiga, kes loovad uue näitemängu juunis esietenduva suvelavastuse jaoks.

Maikuus toimub Balti visuaalteatri esitlusfestival, mis toob Tallinna kaheksa lavastust Lätist ja Leedust, lisaks saab festivalil ülevaate Eesti omanäolisematest visuaalteatrilavastustest.

Loodame, et leiate poolaasta sündmuste ja etenduste seast endale huvipakkuvad, et koos meiega tähistada teatri suurt sünnipäeva ja seda, et teater jätkuvalt elab, tegutseb ja mängib. Kohtumisteni teatris, muuseumis ja festivalil!

Veel uudiseid