Koolinoorte kirjandusliku mälumäng võitis Vanalinna Hariduskolleegium | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Koolinoorte kirjandusliku mälumäng võitis Vanalinna Hariduskolleegium

jaga
24. November 2016 | 16:47

Sel sügisel toimus kolmandat korda Harjumaa koolinoorte kirjanduslik mälumäng, mis tänavu pühendati Astrid Lindgreni loomingule. Pingelise finaalmängu, mis toimus 23. novembril NUKU teatris, võitis Vanalinna Hariduskolleegiumi võistkond.

Mälumängu korraldavad ühiselt lastekirjanduse keskus, teatri- ja muusikamuuseum ja NUKU teater. Sel aastal osales eelvoorudes 20 Harjumaa ja Tallinna koolide võistkonda, kellest finaali jõudis viis – Kolga Kool, Kiili Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium, Tallinna Rahumäe Põhikool ja Paldiski Gümnaasium.

Suve jooksul lugesid kõik osalejad läbi kolm Astrid Lindgreni raamatut: „Röövlitütar Ronja“, „Hulkur Rasmus“ ja „Meisterdetektiiv Blomkvist“, mille põhjal koostati suurem osa mänguküsimusi. Lisaks lahendatid ristsõnu ja seletati üksteisele kehakeele abi vanasõnu. Koduse ülesandena loodi aga viis eriilmelist lühilavastust Lindgreni raamatute põhjal. Lühilugusid hindas žürii koosseisus näitleja ja lavastaja Helle Laas, ajakirjanik Kadri Tiisel ja kirjanik Kätlin Vainola.

Pingelise mängu lõpptulemusena said esikoha Rhea Haljasmäe, Säde Ariel Ojasoo, Mari Perens, Ida Vooglaid, Lotte Triin Ugandi Vanalinna Hariduskolleegiumist. Nende juhendaja on õpetaja Krista Nõmmik. Vaid poole punktiga jäi teiseks Rahumäe põhikool ja kolmanda koha pälvis Paldiski Gümnaasium.

Mälumängu eesmärgid on noorte lugemishuvi tõstmine, õpilaste vaba aja sisustamine, teatrihuvi propageerimine ning loovuse ja loomingulisuse arendamine, meeskonnatöö õppimine ja arendamine. Eelmistel aastatel toimunud mängude sisuks on olnud Jules Verne’i ja Gerald Durrelli looming.

Ettevõtmist veavad NUKU teater, Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.  

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
56698839 / 6679 509

Veel uudiseid