Mis on jõulud? | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Mis on jõulud?

jaga
25 min|Väikelapsele|Muuseum

Jõululavastus väikelastele

Lugu saab alguse ühel talveõhtul, kui väike Mariel küsib ema-isa käest, et mis need jõulud tegelikult on? Ema ja isa seletavad teineteist täiendades, et jõulud on siis, kui me kaunistame jõuluehetega toa ära, ja siis, kui me paneme sussid aknalauale, et päkapikud võiksid üllatusi tuua, ning siis, kui teeme piparkooke ja saame kingitusi. Ema ja isa lisavad, et küll Mariel sellest ise aru saab, kui jõulud päriselt käes on.

Nii näemegi selles loos jõuludega seotud asjade toredaid tegemisi: kuidas sünnivad jõuluehted, mis elu elavad sussid ning mis toimub piparkoogimaal. Loo lõpus saab Marielile selgeks ka see päris õige jõulutunne – et see saab tekkida siis, kui oleme kodus koos oma kõige kallimate inimestega – oma perega.

Me oleme ise oma elu kujundajad ja püüame seda ehitada just nii, nagu see meie arvates olema peaks. Selles jõululoos saab mängu-maailm alguse lumemaailma ehitamisest. Loo juhatab sisse lumememm, kes võlub meid jõuluehete, jõulususside ja piparkookide juurde, kust me saame vastuse lapsesuuga küsitud küsimusele „Mis on jõulud?”. Küsimusele vastust otsides näeme kolme erinevat perekonda: jõuluehte-, sussi- ja piparkoogiperet. Kuigi iga perekond toimib omamoodi, ühendab neid kõiki teadmine, et jõulud on päriselt käes siis, kui pere on kodus rõõmsalt koos. – autor ja lavastaja Maria Usk

Etendused on välja müüdud.

Mängivad

Doris Tislar ja Karl Sakrits