Ootame Noortestuudio katsetele | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Ootame Noortestuudio katsetele

jaga
26. August 2022 | 15:39

Alanud on avalduste vastuvõtt Eesti Noorsooteatri Noortestuudio katsetele. Avaldusi võetakse vastu 7. septembrini aadressil doris.tislar [at] noorsooteater.ee, katsed toimuvad 10. ja 11. septembril.

Noortestuudio on 2000. aastast tegutsev noortestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased, mh kuus Noorsooteatri praeguse trupi näitlejat. Stuudios omandavad teatrikunsti algteadmisi 15–18-aastased kooliõpilased Noorsooteatriga seotud näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel.

Uuel õppeperioodil 2022–2024 juhivad stuudiot näitlejad Doris Tislar ja Leino Rei, lisaks neile on õpetajateks veel mitmed Noorsooteatri näitlejad ja lavastajad.

Katsetele oodatakse 9.–11. klasside õpilasi ja vajalik on saata sooviavaldus aadressil doris.tislar [at] noorsooteater.ee enne 7. septembrit. Noortestuudio vastuvõtukatsed toimuvad septembris kahes voorus. Esimesse vooru 10. ja 11. septembril on oodatud kõik huvilised, teise vooru 13. ja 14. septembril pääsenute hulgast valitakse välja uus Noortestuudio grupp. Täpsem info on kättesaadav Noortestuudio kodulehel

„Enne, kui asud end katsetele registreerima – vaata hetkeks endasse ja mõtle, kas su huvi, vaba aeg ja koolikohustused võimaldavad läbi kahe aasta pühenduda teatriõpingutele kolm korda nädalas,” ütles Leino Rei huvilistele. „Teater on kollektiivne kunst ja seetõttu erialatundidest reeglina ei puuduta.”

Noortestuudio õppekava on jaotatud kaheaastaseks tsükliks ja tunnid toimuvad kolm korda nädalas, esmas- ja neljapäeviti kell 17–19 ning pühapäeviti päevasel ajal. Noortestuudio õppemaks on 50 eurot kuus. Lisaks õppetööle pakub stuudio tasuta pääsmeid Noorsooteatri uuslavastuste kontrolletendustele ning vabade kohtade olemasolul ka mängukavas olevatele etendustele. „Ära jäta kandideerimata, kui kardad õppemaksu takistuseks kujunevat – arutame võimalusi ja püüame leida lahendusi,” ütles Doris Tislar.

Läbi kahe aasta toetutakse näitlejakoolituse baasõppele, kuid eesmärgiks pole siiski koolitada näitlejaid, vaid pakkuda noorele võimalust areneda inimesena. Tutvutakse laiemalt teatritöö, siinsete ametite ning ümbritseva kultuurieluga, ühised arutelud nähtu ja kogetu üle on osa õppetööst.

Fotod eelmise lennu rännaklavastusest "Somnia Vera Facit".

Veel uudiseid