NUKU teatri raamaturiiul loeb | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

NUKU teatri raamaturiiul loeb

jaga
30. Märts 2020 | 8:15

Igal argipäeval 30. märtsist kuni 17. aprillini kell 20.00 esitasid NUKU teatri näitlejad teatri Facebooki-lehel otseülekandena väärt lastekirjandust. Valitud teosed on pärit NUKU teatri repertuaarivaramust või teatriga seotud inimese sulest.

Teatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul on ettelugemised vaadatavad peamiselt otseülekandena nimetatud ajal. „Need kohtumised publikuga on nagu teatriski – siin ja praegu viibivad vaatajad ja näitleja ühes, virtuaalses aegruumis.”

NUKU teatri näitlejad lugesid lugusid ette enda kodudes ja käepäraste tehniliste vahenditega. NUKU Facebooki-lehekülg on leitav aadressil facebook.com/teaterNUKU. 

Ette kantud lood:

E 30.03. Teatri kunstiline juht Mirko Rajas esitas katkendeid NUKU teatri staažikaima näitleja, eesti nukuteatrikunsti grand old lady Helle Laasi omaeluloolisest raamatust “Nad olid, meie oleme, nemad tulevad” (1989)

T 31.03. Näitleja Laura Kukk luges Mattias Johann Eiseni ja Friedrich Reinhold Kreutzwaldi üles kirjutatud muinasjutte. Eiseni “Päike, Kuu ja tähed” on praegugi, Lauraga peaosas, me teatri repertuaaris. Eiseni-aineline “Kratt” esietendus 1998. aastal ning Kreutzwaldi muinasjutul “Vägev vähk ja täitmatu naine” põhines Mati Undi “... ja ahne naine” 1981. aastal. 

K 01.04. Näitleja Anti Kobin kandis ette NUKU teatri hea sõbra, armastatud lastekirjaniku Jaanus Vaiksoo vembukaid värsse. 

N 02.04. Näitleja, lavastaja ja festivali NuQ Treff juht Leino Rei luges A. H. Tammsaare lühijutte “Poiss ja liblik” ja “Tähtis päev”. Tammsaare on me teatri repertuaaris olnud mitmel korral, praegu on mängukavas tema “Noored hinged”.

R 03.04. Näitleja Liivika Hanstini esituses kuulsime Oscar Wilde’i kunstmuinasjuttu “Tähelaps”. Wilde’i rikkast loomingust on meie laval olnud “Tähepoiss”, “Isekas hiiglane”, “Canterville’i lossi vaim” ja “Dorian Gray portree”.

E 06.04. Näitleja Risto Vaidla loeb katkendi Eno Raua romaanist “Roostevaba mõõk”. Eno Raua teostest on aegade jooksul NUKU teatri repertuaari kuulunud “Ninatark muna”, “Mustkunstniku kübar”, “Sipsik”, “Naksitrallid”, “Jälle need naksitrallid” ja lühilood. 

T 07.04. Näitleja Sander Roosimägi esitab Hans Christian Anderseni muinasjutte. Anderseni tekstid on olnud me teatris aluseks üheksale lavastusele, praegu on repertuaaris müstiline varjuteatrilavastus “Vari”. Sander Roosimägi kehastab aga Hans Christian Anderseni Tallinna Linnateatri lavastuses “Vihmausside elust”.

K 08.04. Näitleja Lee Trei esituses kuuleme katkendit Oskar Lutsu lasteloost “Inderlin”. 2004. aastal oli Lee esimeseks rolliks NUKU teatris Iti Oskar Lutsu “Nukitsamehes”.

N 09.04. Näitleja Karl Sakrits loeb katkendi Carlo Collodi muinasjutust “Pinocchio”. Pinocchio vene hõimlane Buratino oli Ferdinand Veike kehastuses üks meie teatri armastatumaid ja märgilisemaid lavategelasi, aga Itaalia Pinocchio tegemised pole NUKU teatri lavale seni jõudnud.

R 10.04. Näitleja Taavi Tõnisson loeb katkendi Friedebert Tuglase romaanist “Väike Illimar”. Tuglase lapsepõlvelugu oli aluseks ühele me teatri legendlavastusele, mis esietendus 1975. aastal, lavastajaks Rein Agur.

E 13.04. Näitleja Mart Müürisepp esitab katkendi Jostein Gaarderi noorteromaanist “Apelsinitüdruk”. Sander Puki samanimelises lavastuses kehastab Mart üht peategelastest.

T 14.04. Näitleja Doris Tislar loeb katkendeid Ellen Niidu “Krõlliraamatust”. Krõlli-lood on NUKU teatri laval olnud aastatel 2016-2019 Vahur Kelleri lavastuses ning 1980ndatel Anni Kreemi ja Rein Aguri lavastuses „Krõlliga ja Krõllita”.

K 15.04. Näitleja Andres Roosileht kannab ette katkendeid Antoine de Saint-Exupéry jutustusest “Väike prints”. See teos on me teatri lavale jõudnud 1999. ja 2017. aastal, viimases lavastuses kehastas Andres lendurit.

N 16.04. Näitleja Getter Meresmaa loeb katkendi Aino Perviku romaanist “Arabella, mereröövli tütar”. Seda lugu pole NUKU teatris seni nähtud, kuid Perviku loomingust on meie laval olnud “Sookoll ja sisalik” (esietendus 1992. aastal) ja “Kunksmoor” (2003).

R 17.04. Näitleja ja lavastaja Mait Joorits esitab katkendi Eleanor H. Porteri romaanist “Pollyanna”. Sel teosel põhinev Maidu lavastus rõõmustab publikut alates 2017. aasta sügisest.

 

NUKU teatri raamaturiiuli lugemissoovitused on järelvaadatavad NUKU teatri kodulehel ja Youtube’i kanalis.

Veel uudiseid