Sinel | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Sinel

jaga
1 h 5 min|Noorele, Täiskasvanule|Väike saal

Ajakohane sõnadeta visuaalteatrilavastus nn väikese inimese muutumisest suureks türanniks. Lugu sellest, mida teeb inimene siis, kui pole enam ühtki piirangut.

Kui sageli suhtume inimesse lähtudes sellest, millist vormi või sinelit ta kannab, milline on ta staatus ja positsioon, ega pane tähele, mis peitub kehakatte all tegelikult. See lavastus räägib sellest, kuidas inimene iseennast reedab, et paista teistele parem ja tugevam, kui ta tegelikult on.

„Lavastuses „Sinel” on kokku saanud meeskond, kus ükski ei saa hakkama teiseta, kus pole nõrku ja mahajääjaid, vaid igaüks seisab teiste edu taga. See on tõeliselt ilus lavastus sellest, kuidas ellu ärganud asjad jätavad inimese varju, muudavad tema olemust, kustutavad inimesest elu, võtavad talt hinge. Gogoli sõnadena kirja pandud „Sinelit” pole põrmu tallatud, vaid tõlgitud teise kunstivormi, millel on oma seadused. Ma usun, et klassik ei hakkaks neile vastu vaidlema.” – Jelena Skulskaja, ERR Kultuur, 22.04.2022

„Selge sõjavastase laenguga lavastus on hämmastavalt Gogoli-truu. Sõnadeta lavaelust, näitleja kehakeelest ja miimikast on väljaloetav katkematu psühholoogiline sisemonoloog.”  – Pille-Riin Purje, ERR Kultuur, 20.03.2023

„Lavastus on ühtaegu hirmus ja imeline, aga mis peamine – meisterlik.” – Andrus Karnau, Sirp, 23.09.2022

 

Teatrimaske tutvustav ekskursioon

Maskil on imepärane võime muundada selle kandja kellekski teiseks – temast erinevaks olevuseks. Nukuteatrimuuseumi ekskursioonil tutvutakse teatrimaskidega, mida on kasutatud Eesti Noorsooteatri lavastustes. Ekskursiooni käigus saadakse teadmisi teatrimaskide ajaloost, kasutusest ning külastajatel on ka endal võimalik maske proovida. Ekskursioon on inspiratsiooni saanud Eesti Noorsooteatri lavastusest „Sinel”, kus võib näitlejaid samuti maskides näha.

Ekskursioonid toimuvad ainult ettetellimisel enne „Sineli” etendusi kell 17.00 ja kell 18.00 ning kestavad 45 minutit. Hind: 6 eurot õpilane.

Mängivad

Anti Kobin, Getter Meresmaa, Jevgeni Moissejenko, Steffi Pähn, Taavi Tõnisson

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused

Mängukava