Noorsooteater pälvis kaheksa Eesti teatri auhinna nominatsiooni | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Noorsooteater pälvis kaheksa Eesti teatri auhinna nominatsiooni

jaga
01. Märts 2024 | 12:03

Täna hommikul kuulutati välja Eesti teatriauhindade nominendid 2023. aasta loomingu või pikaaegse silmapaistva töö eest. Nominatsioonidest kaheksa pälvis Eesti Noorsooteater. 

Lavastajaauhinna nominent lavastusega „Plekktrumm” on Taavi Tõnisson.

Etenduse juht Reet Loderaud on parima etendust teenindava töötaja auhinna nominent.

Noorsooteatri peakunstnik Rosita Raud koos Priidu Adlasega on nomineeritud aasta kunstnikutöö ja valguskujunduse auhinnale („Plekktrumm”).

Mart Müürisepp on meeskõrvalosatäitja auhinna nominent Joseph Koljaiczeki, Sigismund Markuse, Bebra, Forsteri jt rollide eest lavastuses „Plekktrumm”.

Parima lavastust ettevalmistava töötaja auhinna nominent on Eesti Noorsooteatri pikaaegne lavastusala juhataja Anni Rajas, kelle laialdased teadmised visuaalteatrist on olnud hindamatuks toeks nii kogenud kui ka alustavatele lavastuskunstnikele.

Salme Reegi nimelise lasteteatri auhinna nominendid on Johan Elm ja Eugen Tamberg lavastuse „Kasvav kuu” kaasatõmbava loojutustamise eest.

Salme Reegi nimelise lasteteatri auhinna nominendid on ka Kristjan Suits, Mari Jürjens, Vaiko Eplik ja Mikk Jürjens hirme lahustava muusikalise rännaku eest lavastuses „Frideberta”.

Vootele Ruusmaa on sõnalavastuse muusikalise kujunduse ja originaalmuusika nominent muusikaga lavastustele „Hingest ja südamest” (Eesti Noorsooteater), „Metamorfoos” ja „Hääl minu sees” (mõlemad Rakvere teater).

Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Veel uudiseid